Šungit je jeden z nejstarších kamenů na naší planetě. Připisují se mu skoro až zázračné účinky. Sám o sobě slouží k přípravě šungitové vody.

Šungit se těží v Karelských horách. Je to kámen dlouhověkosti, alespoň takto ho popisují historici. Dokonce se tvrdí, že jednu z válek vyhráli rusové právě díky tomu, že pili šungitovou vodu. Měli prý více energie a neměli střevní potíže. Stáří tohoto minerálu je vědci odhadováno až na dvě miliardy let. Šungit obsahuje negrafitizovaný, nekrystalický uhlík v neobvyklé formě fullerenů. Má schopnost ochraňovat, čistit, dobíjet energii, regenerovat. Říká se, že působí proti všem druhům kožních onemocnění. Díky svým  regeneračním vlastnostem působí proti vráskám. Naše tělo je tvořeno převážně z vody. Pokud je voda čistá a obsahuje spoustu tělu prospěšných látek, naše tělo se rychleji regeneruje. Šungit je druh uhlíku, který dokonce obsahuje i většinu prvků uvedených v periodické tabulce a jako jediný kámen na této planetě funguje jako přenosná čistička vody. Dokonce i kapsle do filtračních konvic obsahují šungit. A nejen to! Lze ho dát do studny a zahradních jezírek právě proto, že dokáže vodu vyčistit a obohatit o drahocenné látky. Tvrdí se, že  má také pozitivní vliv na správnou činnost žaludku, uzdravuje slinivku břišní a žlučník. Dokonce působí blahodárně i na játra, ledviny a srdce. Také má prý schopnost udržet cévy pružné. Ulevuje při astmatu. Při pravidelném pití vás pomáhá udržet v dobré psychické i fyzické kondici.

Šungit několikrát propláchněte, abyste ho zbavili veškerého prachu. Pak ho opatrně vložte do skleněné nádoby a zalijte vodou z kohoutku. Nechte odstát do druhého dne. Vytvoříte tak naprosto přírodní nápoj bez jakékoliv chemie. 200g šungitové drti je vhodné pro 1,8 -2 litry vody. Takto upravená voda má regenerační a omlazující účinky. Tento nápoj piji již více než 3 roky.

Doma máme tvrdou studniční vodu, která mi moc nechutná. Jakmile jsem objevila šungit, okamžitě se chuť studniční vody k nepoznání změnila. Dokonale změní i chuť a vlastnosti běžné vody z vodovodu, jen mu trvá o něco déle. Mám dva skleněné džbánky. Jeden v lednici a druhý na kuchyňské lince. Někdo namítne, že by se studená voda pít neměla, protože Ájurvéda to nedoporučuje, ale mě to chutná. Studená šungitová voda přijde k chuti hlavně v horkých letních dnech, kdy z ní připravuji různé druhy domácích limonád.

 

 

 

Ten, kdo šungitovou vodu ještě nezná, bývá udiven, co že to leží na dně džbánku 🙂 A je také pravdou, že každému naše voda chutná.

Takže na zdraví 🙂

 

 

Jéje! Málem bych zapomněla.

Šungit se také používá v prostoru ve formě leštěné pyramidy, která pohlcuje elektromagnetické záření a pohlcuje negativní energie.

Dodává do prostoru pozitivní energii a i krásně vypadá.

 

 

 

 

 

V e-shopu se dokonce dá zakoupit i náramek, který svého nositele ochraňuje a pomáhá mu zbavit se negací.

 

No a teď už je to doopravdy všechno. Vaše Tina Energy 🙂

 

 

Pod značkou Tina Energy®  Vám nabízíme pestrou škálu produktů a služeb, které podporují moderní životní trendy. V našem e-shopu najdete sortiment zdravých potravin, Eco, Bio a trendy výrobků, vše námi prověřené a vyzkoušené. Vedle těchto produktů Vám přinášíme možnost pobytu v naší jedinečné kamenné relaxační místnosti plné krystalů různých druhů, speciálně sestavené meditační sady kamenů pro domácí použití a šperky z krystalů vhodné pro každou příležitost.
TINA ENERGY ®

tina-aktual-webík-obličej-500x253

Kontakt: 
info@tinaenergy.cz
Eshop: +420 731 221 513