Kdo je Tina Energy?

Autorka “Super kuchařky” a majitelka značky Tina Energy®

Jmenuji se Tina Energy a vítám Vás na mém blogu o rychlém a zdravém vaření.

Od malička mě baví kouzlit v kuchyni. Prošla jsem si mnoha životními peripetiemi, jejichž výsledkem bylo i to, že jsem přibírala a držela mnoho různých diet, které ale nebyly k ničemu.

Dokonce jsem vystudovala výživové poradenství a jsem akreditovaný výživový poradce a sportovní dietolog. Ani takto nabité znalosti mi nepomohly zhubnout, dokud jsem nezharmonizovala svůj život, včetně zdravého životného stylu a stravy.  Zjistila jsem, že mému tělu nejvíce prospívá kombinace veganské, raw a zčásti vegetariánské stravy. I když s malými odchylkami. Občas zařadím do jídelníčku i domácí vejce, med, či jiné ne-veganské potraviny.

Vrhla jsem se na vymýšlení jakýchsi “cover” verzí klasických receptů ve zdravých a superrychlých verzích a bych se s Vámi o ně podělit. Určitě Vás zajímá i informace , co moje váha? Úmyslně nepíšu, kolik jsem zhubla, aniž bych se nějak omezovala v jídle, protože tento porces stále probíhá. Jisté ale je, že moje velikost šatů se změnila ze 4XL na L. To snad mluví samo za sebe.

Začalo to jako nutnost  …

Hledala jsem rychlou, nezvratnou a příjemnou cestu jak zhubnout. Vynechala jsem proto klasické cukry, bílou pšeničnou mouku a glutamáty a zjistila jsem, že tělo reagovalo téměř okamžitě snížením váhy a přeladěním chutí. Pak mě intuice vedla sama. Neměla jsem příliš zkušeností s náhražkami ingrediencí a tak jsem začala experimentovat. Vrhla jsem se na přeměnu klasických receptů na jejich zdravé verze.

 

A z nutnosti se stal koníček …

Postupem doby mě vaření a experimentování v tomto stylu natolik uchvátilo, že se z toho stal můj koníček a pak i životní styl, který se snažím neustále rozvíjet.

 

Jak vznikla “Super kuchařka” …

Můj e-book a pak i tištěná kuchařka vznikly jako soubor rad, návodů a receptů, které zaznamenávám každý den tak, jak mi přijdou “pod ruku”. A nyní se k Vám dostává první díl z plánované edice, který obsahuje “cover” verze klasických receptů převážně české kuchyně. Pokrmy jsou k nerozeznání od jídel klasických, přesto jsou zdravé a plné energie. Ochutnejte mou úžasnou koprovku z cukety, špaldový knedlík nebo veganský semínkový chléb bez mouky a udělejte si svůj obrázek o tom, jak skvělá mohou být zdravá jídla v nové době.

 

Vaše Tina Energy