Dnes si povíme o tomto zeleném zázraku 🙂

Co se týče těhotenství a kojení nejsou známé žádné negativní účinky, spíše naopak. I přes to vás odkáži na poradu, či konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem. Doporučené dávkování je 1-3 čajové lžičky denně.

S moringou jsem se poprvé setkala asi před rokem.

Potřebovala jsem doplnit širokou škálu vitamínů B a zjistila jsem, že tato rostlina obsahuje všechny tyto vitamíny a samozřejmě, což pro mě bylo nejdůležitější, v čisté přírodní formě. Velmi jsem trpěla na opary a tak jsem začala užívat moringu. Opar jsem neměla již 8 měsíců a byly doby, kdy jsem se bez oparu neobešla 🙂

Jóoooo to byly časy 🙂 

A teď vážně ….

Po prvním měsíci používání jedné čajové lžičky denně (cca 2,5g) jsem zaznamenala velký rozdíl. Cítila jsem se plná energie. Zlepšila se mi pleť a vypadala jsem mladistvěji. A tak jsem se začala zajímat o její původ, složení a začala jsem pozorovat, jak na mě působí.

 

Její síla mě uchvátila. Každý den jsem si ji přidávala a stále přidávám do smoothie i teď v těhotenství. Maličká se vyvíjí velmi dobře a já se necítím unavená, jako v předešlých těhotenstvích. Nečekám první dítko a tak mám srovnání. Od posledního porodu se u mě hodně změnilo. Začala jsem dbát na to, co jím. Stále se věnuji studiu a hledání přírodních přípravků, které mi mohou pomoci v běžném životě cítit se a vypadat lépe. Jako každá moderní žena a také podnikatelka se snažím vypadat co nejlépe. Zaměřila jsem se na zdravý životní styl.

Žádné “umělotiny”, ale čistá zářivá přírodní krása. Zkrátka ženství v osobitém “trendy a zdravém” životním stylu. Objevila jsem spoustu úžasných věciček, ale o tom si povíme až v některém z dalších článků na mém webu www.tinaenergy.cz.

 

A teď troška obecně známých účinků Moringy olejodárné 🙂

Moringa je opadavý strom, který se v Indii pěstuje již několik tisíc let. Postupně se jeho pěstování rozšířilo i do dalších tropických zemí, jako je například Afrika. Má bílé květy a plody podobné našim luskům cca 20cm dlouhé. Uvnitř se skrývají semena. Moringa je zdrojem vitamínů, antioxidantů a adaptogenů, které pomáhají od stresu, regenerují a chrání organismus.

Obsahuje také vitamíny AB1B2B3B6B7CDE a K. Z minerálů především vápníkželezozinekdraslíkfosforhořčík a měď. Dále nenasycené mastné kyselin Omega 36 a 9 a vysoký podíl má taky obsah aminokyselin, včetně esenciálních. Toužíte-li nahradit užívaní běžných vitamínů a přejít na přírodní čistou variantu, pak je tento zelený zázrak správná volba.

Jen pro představu …..

 

 1. v listech je 17x více kalcia než v mléku
 2. 4x více vitamínů než v mrkvi
 3. 7x více vitamínu C než v pomerančích
 4. 15x více kalia než v banánech
 5. 25x více železa než ve špenátu
 6. 4x více vitamínu E než v pšenici
 7. 2x více proteinu než v sóji

 

Antioxidační síla každé potraviny se měří tzv. ORAC hodnotou. Moringa olejodárná se svou neuvěřitelnou hodnotou 50 000 jednotek na 100 gramů. Například jahody mají 1260 jednotek na 100g. Jako optimální ochranu před účinky volných radikálů, tedy ochranou proti rakovině a civilizačním chorobám se doporučuje denní množství 3000 jednotek ORAC. Což pokud dobře počítám 🙂 u moringy vychází na 2 čajové lžičky dávka 2500 jednotek. 

 

Každá moderní žena touží po zdraví, kráse a vitalitě, že dámy?

A je-li možné u toho ještě držet štíhlou linii, je to pecka :-))))

 

Ráda se s Vámi podělím o můj recept, který jsem časem vypilovala k dokonalosti. Jako akreditovaný výživový poradce jsem vymyslela kombinaci, která je chutná, zdravá a zaručeně vám pomůže zhubnout 🙂

Málokdo ví, že kombinací potravin s nízkým glykemickým indexem jde velmi jednoduše a za velmi krátkou dobu zhubnout. Přidáme-li k tomu ještě kombinaci tzv. “Super spalovačů”, hubnutí podpoříme velmi intenzivně. Pokud budete mít zájem o článek na toto téma můžete mi napsat na info@tinaenergy.cz.

 

Fit slim koktejl dle Tínky

 • 2 hrsti bobulového ovoce (maliny, ostružiny, borůvky apod.) 
 • 1 grapefruit
 • 2 pomeranče
 • 2 hrsti ovesných vloček
 • 1 hrst chia semínek
 • ½ litru kokosového, sojového, nebo mandlového mléka
 • trochu datlového sirupu či medu,
 • šťávu z citronu
 • špetku skořice
 • cca 1cm zázvoru
 • 1-2 lžičky moringy

Postup: Vše rozmixujeme a podáváme

Tento koktejl Vám zaručeně pomůže zhubnout.

Pijte ho během celého dopoledne místo snídaně a svačiny.

Je plný vitamínů, antioxidantů a zaručeně Vás nadchne. Buňky Vašeho těla budou tančit radostí. 

 

Jste-li rozhodnuté tento zelený zázrak vyzkoušet, ať už pro její omlazující, či detoxikační účinky, pak moringu zakoupíte u nás v e-shopu ve variantě 100g a 1000g.

Já ji mohu na základě své vlastní zkušenosti jen doporučit 🙂

Autorka článku: Tina Energy

 

100% Moringa prášek z listů moringy olejodárné

Pod značkou Tina Energy®  Vám nabízíme pestrou škálu produktů a služeb, které podporují moderní životní trendy. V našem e-shopu najdete sortiment zdravých potravin, Eco, Bio a trendy výrobků, vše námi prověřené a vyzkoušené. Vedle těchto produktů Vám přinášíme možnost pobytu v naší jedinečné kamenné relaxační místnosti plné krystalů různých druhů, speciálně sestavené meditační sady kamenů pro domácí použití a šperky z krystalů vhodné pro každou příležitost.
TINA ENERGY ®

Kontakt: 
info@tinaenergy.cz
Eshop: +420 731 221 513