Víte kolik chemie obsahují klasické vložky?

Jaký dopad má jejich používání na nás a naši psychickou pohodu v období menstruace?

Dnešní doba si žádá změnu v přístupu k sobě samým. Není mi jedno, jak se cítím, když mám své dny 🙂

 A proto jsem i já před několika měsíci prošla velkou proměnou v této oblasti a nyní vám přináším své zkušenosti a poznatky, které jsem nasbírala na mé cestě ke zdraví v té nejcitlivější oblasti. V oblasti “ženství”. 

V první fázi obyčejné vložky letěly do koše a vyměnila jsem je za organické. Musím říci, že jsem okamžitě pocítila rozdíl.

Žádné bolesti hlavy, pocity na zvracení ani vztek, či psychické rozladění, které způsobovaly chemické látky a parfemace obsažené v klasických vložkách a tamponech. Cítila jsem se velmi dobře 🙂 již při prvním použití.

Po 23 letech to byl osvobozující pocit svobody a harmonie. Po několika měsících jsem začala vidět a vnímat i jiné pozitivní aspekty této změny. Začala jsem cítit potřebu pomoci planetě a alespoň trošičku jí ulevit od zbytečného odpadu. Jednoho dne jsem si “vygooglovala”, kolik tun odpadu vyprodukuje žena v průměrném věku a musím říci, že mě pohled na toto číslo šokoval! 

A proto nyní používám menstruační kalíšek.

Za prvé, ženy vyprodukují tuny a tuny odpadu v podobě použitých intimních pomůcek. Za celý život se množství takto vyprodukovaného odpadu zatěžujícího přírodu a životní prostředí projeví v závratných číslech. Dívala jsem se na toto téma i z pohledu “respektu k naší planetě”. A za druhé? Ušetřím penízky za ne úplně levné vložky. 

Pro ty, které se s menstruačním kalíškem setkávají poprvé, bychom si měli krátce zopakovat, jak takový kalíšek vypadá a jak se používá.

Je to silikonový kalíšek, který zachytí menstruační tekutinu a několikrát denně se vylije. Funguje i při velmi silné menstruaci. Mé zkušenosti jsou následující: Cítím se svobodně a mám pocit klidu. Nemusím se bát, že se mi někde na kalhotkách objeví flek. Ze začátku jsem měla trochu strach z jeho vylévaní a používání mimo domov, ale obavy se velmi brzy rozplynuly. V prvních dnech jsem ještě pro pocit klidu použila organickou intimní vložku. Kolikrát zapomenu, že mám vůbec menzes 🙂

Takže, milé dámy! Vy, které jste se ještě nerozhodly, zkuste se nejprve zamyslet, zda i nadále chcete prožívat nepříjemné nekomfortní pocity, zda skutečně chcete nosit obyčejné vložky s přídavkem chlóru a prožívat depresivní a nepříjemné pocity, které běžné ženy prožívají každý měsíc? Anebo pomoci sobě i planetě? 

 

Jaké možnosti se mi tedy v moderní době nabízí? 

Záleží na Vašem úhlu pohledu. Já ze začátku zvolila vložky, neboť jsem na ně byla zvyklá. Určitě, pokud se rozhodnete pro změnu je to přirozená cesta. Ale jsou zde další možnosti, například menstruační kalíšek, technika volné menstruace, či látkové vložky.

Vybírejte intuicí a nemůžete udělat chybu , mé milé dámy 🙂

Dámské vložky s křidélky Organyc Heavy pro noční použití jsou uvnitř i vně vyrobené ze 100% BIO bavlny bělené bez chlóru. Jsou ultra tenké a obzvlášť absorbční, abyste mohla spát bez obav. Neskrývají se v nich žádná syntetická vlákna, žádné chemikálie ani žádná parfemace – jednoduše nic, co by mohlo způsobit podráždění. Budete se cítit jako v bavlnce!
Noční vložky Heavy jsou vhodné silné krvácení (označení: 4 kapičky).
Běžné dámské hygienické potřeby jsou vyráběny především ze syntetických materiálů a v jejich výplních se může skrývat dřevitá vata či či chemikálie, které způsobují podráždění pokožky a sliznice. K bělení se často používá chlór, což v nich zanechává malé, ale neopominutelné množství toxického dioxinu.

Italská značka Organyc vyrábí první ženskou i dětskou intimní hygienickou řadu výhradně z certifikované, šetrně vypěstované 100% BIO bavlny, která je dokonalým materiálem pro vaši pokožku i intimní partie.


Materiál Biobavlna a bio kukuřičný škrob
Země původu Itálie
Vhodné pro silné krvácení (označení: 4 kapičky)
Kusy 10 ks
Materiál balení krabička z recyklovaného papíru potištěná sójovým inkoustem; sáček na vložky z kukuřičného škrobu; papírová lepící páska na vložce s ekologickým lepidlem

 

Menstruační kalíšky jsou ekonomické, nejsou ale pro panny.

Menstruační kalíšky jsou zdravou, levnou a ekologickou alternativou vložek a tampónů. Jejich používání je snadné, pohodlné a spolehlivé. Vydrží vám dlouhá léta a tak nebudete muset utrácet za vložky ani tampony a nebudete vytvářet odpad.

Kalíšek velikosti S je vhodný pro ženy a dívky do 25-30 let věku, které doposud nerodily přirozenou cestou, i pro ženy se slabou až normálně silnou menstruací.

 

Látkové vložky 

Jednodílné nepropustné vložky LadyPad z BIO bambusu a certifikované BIO bavlny, které jsou ideální pro použití přes den. Velikost L je vhodná i na noc, pro ženy po porodu nebo při potížích s inkotinencí.

Ocení je rovněž ženy s alergiemi nebo s citlivostí na chemické látky. Budete se s nimi cítit jako v bavlnce.
Vložky LadyPad jsou vyrobeny v České republice. Veškeré použité materiály jsou testovány na škodlivé látky podle normy Oeko-Tex Standard 100.


Rozměry 250 × 200 mm
Materiál 70 % BIO bambus, 30 % certifikovaná BIO bavlna, nepropustná vrstva polyuretan. Země původu vyrobeno v České republice

 

 

Pod značkou T I N A E N E R G Y ®

Vám za rozumné ceny a se zárukou energie nabízíme vše, co vyhovuje
požadavkům moderní ženy. Náš e-shop Vám pomůže se zorientovat v sortimentu
zdravých potravin, Eco, Bio a trendy výrobků. Vše, co u nás najdete je prověřené, se zárukou energie a za příznivé ceny. 

 

Organyc Noční vložky s křidélky Heavy (10 ks) – 100% z biobavlny, 4 kapičky

Gaia Cup Menstruační kalíšek – velký L – balení včetně slipové vložky a čističe